Compagnia Del'Arabica Kimel Papua Nowa Gwinea 500g

Kod: DAR069
Nowość w rodzini e Compagnia Del' Arabica.

Kimel 500g 100 % arabica o nutach prażonych przypraw, wypiekanej skórki pomarańczy i karmelowej słodyczy.
NIezwykle ciekawa i wibrująca w wyobraźni kompozycja smakowa, którą trzeba spróbować w swoim zaciszu domowym.
Dostępny
Cena: 84,00 PLN 91,00 PLN
Ilość:

Na dłuższą lekturę, słów kilka..

Plantacja Kimela została założona w 1974 roku przez Australijczyka Bobby'ego Gibbsa. 
Obecnie jest własnością tradycyjnych właścicieli ziemskich, a głównym plemieniem są Opai. Mimo że jest własnością lokalną, plantacja jest zarządzana przez pracowników ekspatriantów, powoływanych przez lokalnych menedżerów z dużym doświadczeniem w zarządzaniu plantacjami. 

Plantacja zatrudnia na stałe 432 osoby, które są zakwaterowane na terenie posiadłości w buszu. Osiedle zapewnia również edukację dla dzieci oraz placówki medyczne dla pracowników i osób pozostających na utrzymaniu. Czystą bieżącą wodę udostępniono pracownikom osiedla w ramach projektu społecznego ufundowanego przez jednego z ich zagranicznych klientów, a nad jego realizacją czuwa zarząd osiedla. 

Ponieważ osiedle położone jest wzdłuż rzeki Kimel, od którego wzięła swoją nazwę, ma dostęp do dobrej i czystej wody do przetwarzania swoich upraw, co jest warunkiem koniecznym wraz ze zdrową hodowlą i oddanym zarządzaniem do ciągłego tworzenia wysokiej jakości kawy. 

Zarząd osiedla realizuje również pewne polityki ekologiczne dotyczące kwestii środowiskowych, takie jak recykling miazgi, która jest zwracana na pola jako nawóz organiczny oraz recykling wody wykorzystywanej podczas przetwarzania na mokro. 

Uprawa prowadzona jest w cieniu wiekowych drzew, takich jak albizie i graville. Zarząd osiedla realizuje również pewne polityki ekologiczne dotyczące kwestii środowiskowych, takie jak recykling miazgi, która jest zwracana na pola jako nawóz organiczny oraz recykling wody wykorzystywanej podczas przetwarzania na mokro. Uprawa prowadzona jest w cieniu wiekowych drzew, takich jak albizie i graville. 

Zarząd osiedla realizuje również pewne polityki ekologiczne dotyczące kwestii środowiskowych, takie jak recykling miazgi, która jest zwracana na pola jako nawóz organiczny oraz recykling wody wykorzystywanej podczas przetwarzania na mokro. Uprawa prowadzona jest w cieniu wiekowych drzew, takich jak albizie i graville.

Deser ze słodu karmelowego, pieczone przyprawy i czekolada z odrobiną skórki pomarańczowej na finiszu.

Region: Western Highlands, Dolina Waghi
Odmiana: Mundo Novo & Typica
Proces: myte
Wysokość: 1580 m npm

Stopień wypalenia:
Średnio
Aromat:
Body:
Słodycz:

Informacje

Termin przydatności:
Październik 2023
Kraj pochodzenia:
Papua Nowa Gwinea
Zapoznaj się z naszymi poradami!
Baza wiedzy o kawie