Compagnia Del'Arabica Ethiopia Ayehu 250 g

Kod: DAR067
Jedna z trzech nowości w rodzinie Compagnia Del'Arabica Poczujesz w niej czerwone owoce, karmel i nuty kakao. - Kawa Ayehu pochodzi z farmy Horizon / Ethio-Agriceft położonej w regionie Amhara w północnej Etiopii, gdzie uprawia się zrównoważone rolnictwo. - Suche lub „naturalne” przetwarzanie, przeprowadzane w kraju pochodzenia, pozwala ziarnom zatrzymać w sobie w...  Czytaj dalej...
Jedna z trzech nowości w rodzinie Compagnia Del'Arabica
Poczujesz w niej czerwone owoce,  karmel i nuty kakao.

  • Kawa Ayehu pochodzi z farmy Horizon / Ethio-Agriceft położonej w regionie Amhara w północnej Etiopii, gdzie uprawia się zrównoważone rolnictwo.
  • Suche lub „naturalne” przetwarzanie, przeprowadzane w kraju pochodzenia, pozwala ziarnom zatrzymać w sobie więcej cukrów.
  • Proces palenia i Naturalna obróbka nadają kawie w filiżance słodycz i kremowość, a także nuty czerwonych owoców, karmelu i kakao
  • Rośliny rosną na wysokości 1700-1900 m npm i należą do odmiany antycznej.
  • Zachowanie smaku i aromatu zapewnia opakowanie w obojętnej atmosferze ochronnej. Opakowanie 250 g gramów.
Niedostępny
Cena: 30,00 PLN

SŁODKI I AROMATYCZNY

Kawa Arabica Ayehu rośnie na żyznych wyżynach północnej Etiopii w regionie Amhara na wysokości od 1700 do 1800 m npm Na farmach i okolicznych plantacjach mieszka i pracuje blisko 100 000 osób.

KAWA O KREMOWYM CIAŁO, O ZAPACHU Z NUTAMI CZERWONYCH OWOCÓW I Z POSMAKIEM KAKAOWYM.


Nasz etiopski Ayehu pochodzi z farmy Horizon / Ethio-Agriceft na żyznych wyżynach regionu Amhara w północnej Etiopii. 
Rośnie na wysokości od 1700 do 1800 metrów nad poziomem morza i posiada certyfikat Rainforest Alliance. Farma w zachodnim Gojam znajduje się około 500 kilometrów od Addis Abeby. Obecnie uprawia ponad 200 hektarów Arabiki, choć planowany jest jej zwiększenie do 500 hektarów. Wszystkie cztery plantacje kawy pod zarządem Horizon / Ethio AgriCeft uprawiają zrównoważone rolnictwo, uprawiając kawę w sposób uczciwy wobec środowiska i jego mieszkańców. Farmy i okolice są domem dla prawie 100 000 osób, które mieszkają i pracują na plantacjach. Korzystając z nagród Organic and Rainforest Alliance, zainwestowała w mieszkania, edukację, ośrodki zdrowia i zaopatrzenie w czystą wodę dla rolników i ich rodzin. Zainwestowali również we własne obiekty, aby poprawić warunki pracy swoich pracowników.

Region: Amhara
Odmiana: starożytne odmiany
Proces: naturalny
Wysokość: 1700 - 1900 m npm

 

Stopień wypalenia:
Średnio
Aromat:
Body:
Słodycz:

Informacje

Termin przydatności:
Sierpień 2023
Kraj pochodzenia:
Etiopia
Rodzaj:
Kawa ziarnista
Skład gatunkowy:
100% Arabica

Gramatura

Gramatura:
250g
Zapoznaj się z naszymi poradami!
Baza wiedzy o kawie